Sıcak Oda

Türkiye geneline ve yurt dışına Sıcak Oda satış, montaj, servis ve yedek parça hizmeti sunan firmamız sektörün en çok tercih edilen firmaları arasında yer almaktadır.

Sucuk ve pastırma gibi uzun raf ömrü gerektiren et ürünlerinin fermantasyon kurutma ve dumanlama işlerinin yapılması

1x1x2 m’lik arabalar için kullanılır.

Fermantasyon odalarında sıcaklık +15C ile -30C arasında ayarlanabilir, bağıl nem 65% -98 arası ayarlanabilir

Kurutma odasında sıcaklık +15C ile +60C arası ayarlanabilir %65-98 bağıl nem arası ayarlanabilir özelliktedir.

Kurutma firesi 20C’de %80 bağıl nemde 24 saat de max %3’ü geçmemelidir.

Oda dizaynı firma tarafından, taban izolasyonu duvar panelleri ve kapısı yapılı şekilde montajı firmaya teslim edilecektir.

Kuruluş ile ilgili makine yerleşim planlaması firma yetkililerince ortak çalışma ile belirlenip kullanılacak hava basınç vanaları egzost hava klepeleri hava ve buhar basınç düşürücüleri tedarikçi firma tarafından konulacaktır.

Odaların sağ, sol ve arka tarafında arabaların panelleri çarpmasını engelleyen deflektörler, makinelerin konulacağı yerde gerekli olduğu halde çelik konstrüksiyonlarının satın alıcı firma tarafından yapılması, odalara 5m kadar yakın mesafeye elektrik, su, hava ve buhar hatları yine satın almayı yapan firma tarafından yapılacaktır.

Makine ünitesi paslanmaz çelik, hava ısıtma sistemi paslanmaz çelik, buhar ısıtma için 6-10 bar paslanmaz çelik yüzgeç.

Hava soğutma sistemi paslanmaz çelik borudan, freon gazlı, paslanmaz çelik yüzgeç olmalıdır. Su ayırıcı elekler özel plastik profilden yapılmış olmalıdır.

Radyal sirkülasyon hava fanı, muhafaza, üfleyici ve emme nozlu paslanmaz çelik, tek hızlı frekans transformatörlü motor tarafından tahrik edilmelidir. Taze hava hem otomatik hem iki kademeli hava sirkülasyonu olmalıdır. Frekans konvertörü olmalıdır. Enjeksyın köprü bölümünde değiştirme kalepesi, bir adet kombine çift giriş ve geri dönüşlü plastik nozollu boru, duman klapesi ve duman jenaratörü bağlanma boruları olmalıdır.

Buhar nemlendirme için diyafram valf ve kir tutucu05-1 bar basınç düşürücü konmalıdır. Diyafram valf, kir tutucu ve buhar ısıtıcı için yoğunlaştırıcı 6-10 bar olmalıdır. Temiz hava klapeleri elektriksel valf ile (sıkıştırılmış hava 4-6 bar) ile sürekli kontrol edilebilmelidir.

Firma yetkilileri tarafından istendiği durumda makine köpükle temizleme sistemi ünitesiyle (4 bar basınca dayanıklı ) teçhiz edilmelidir. Bu halde su yolu dağıtıcıları batarya ve kapama valfleri makine sisteminde mevcut olmalıdır. Köpükle temizleme pompası tedarikçi tarafından 3 bar basınçlı köpük pompa dağıtıcısı montajı uygun yere bağlanması sağlanmalıdır.

Kontrol Ünitesi

Kontrol ünitesi paslanmaz çelik kabinden yapılmış merkezi sisteme ve dökümantasyon sisteme ve USB’ ye bağlantı yapılabilecektir. Hava sürkülasyon fanı için frekans konvertörü konulacaktır. EMC direktiflerine uygun, düşük voltaj direklerine uygun nitelikte EC içerikli olmalıdır.

Bütün proses dataları net bir şekilde gösterilebilmelidir. Ayarlanan setpointlerin direkt operasyonu mümkün olmalıdır. Program adı girebilir özellikte, enerji veri kaydı aritmetik olarak yapılabilmelidir. USB yada network yazıcısı vasıtasıyla verileri yazdırabilmeli sıcaklık ve nem için limit değer gösterilebilmelidir. Dil ve keyboard seçilebilir olmalı, operasyon şifre konulabilmelidir.

Elektrik bağlantısı 200-575 V  50/60 Hz   3Ph olmalıdır.

Kurutma Odası Enerji İhtiyacı : (8,5×3,5x3m oda ölçülerinde)

Isıtma için doymuş buhar : 90kg/h 7 bar

Nem için doymuş buhar : 26kg/ 0,5 bar

Elektrik bağlantısı : 7,5 kw 380 v50 cs 3 ph

YKF Fermantasyon fırın ve kabinleri :

Su sarfiyatı : 1 L/h 4 bar

Sıkıştırılmış hava : 05m3/h 6 bar

Soğutma ihtiyacı : 29 kw T=- 4C (freon)

Klimatik Fermantasyon odası enerji ihtiyacı : (8,5×4,5×3 oda ölçülerinde her bir oda için)

Isıtma için doymuş buhar : 38 kg/h 6 bar

Nem için doymuş buhar : 15kg/h 0,7 bar

Elektrik bağlantısı : 5,7 kw 380 v50 CS 3 PH

Su sarfiyatı : 1L/h 4 bar

Sıkıştırılmış hava : 0,5 m3/h 6 bar

Soğutma ihtiyacı :15 kw t: -4C (freon)

    [recaptcha]

    fermantasyon odası - sıcak oda

    Sıfır ve İkinci El Soğuk Hava Deposu Ürün ve Hizmetlerimiz İçin Lütfen Firmamızla İletişime Geçin.

    Call Now ButtonHemen Ara: 0544 618 43 09
    × Bize Yazın