Yedek Parça

Endüstriyel Soğutma alanında ihtiyaç duyacağınız tüm ürünleri ve yedek parçaları firmamızdan temin edebilirsiniz. Sizler için en üyü ürün ve hizmeti vermek için profesyonel kadroyla çalışıyoruz.

Orijinal Yedek Parça

Firmamız tüm periyodik bakımlarında ve servis hizmetlerinde, parça değişimi söz konusu ise, değişimi kesinlikle parçanın orijinali ile yapmaktadır. Bunun böyle olmasının birtakım geçerli nedenleri vardır. Bunun en önemli nedenlerinin başında parça verimliliği gelir. Soğutma gruplarından beklenen öncelikli girdi verimdir. Soğutma gruplarının verimli çalışabilmesi için tüm ekipmanlarının orijinal ve birbirleriyle uyumlu olması gerekmektedir. Değişimi yapılan parça orijinal olmadığında soğutma grupları verimli çalışmayacaktır. Bu da işletmenize fazladan enerji gideri olarak yansıyacak, ancak bununla kalmayıp kısa sürede orijinal olmayan parça ya da parçalar nedeni ile çok daha büyük arızalara neden olacak ve aynı zamanda ürün bozulmalarına da sebebiyet verecektir.

Soğutma gruplarının periyodik bakımlarında ve servis hizmetlerinde parça değişimi söz konusu olduğunda değişimi gerçekleştirilecek parçanın orjinali ile değiştirilmesi gereğinin 5 nedeni aşağıda sıralanmıştır.

Yedek parçaların orijinali ile değiştirmenin 5 nedeni

Verim azalırken enerji tüketiminde artış olur,

Soğutma gruplarında farklı arızalara sebep olur.

Orjinal olmayan parçalar ile yapılacak parça değişimi farklı parçalarında uyumsuzluktan dolayı değişimini gerektirebilir. Bu da ekstra zaman ve işçilik maliyeti ile birlikte ekstra parça maliyeti demek olur.

Orjinal olmayan parçalar yıl boyunca sürekli arızalanacağı için servis hizmetleri periyodu kısalacaktır. Bu da ekstra servis maliyeti anlamına gelir.

Bileşenlerde orjinal parça kullanılmaması uzaktan izleme teknolojilerine verilerin yanlış gönderilmesine sebep olur. Bu da soğuk hava deponuzun çalışma raporları ile ilgili yanlış bilgiler edineceğiniz anlamına gelebilir.

 

 

 

Call Now ButtonHemen Ara: 0544 618 43 09
× Bize Yazın